نورپردازی


نورپردازی

خدمات طراحی و اجرای نورپردازی داخلی ( شامل : کناف ، سقف ،دیوارها ، کابینت و اتاق ها ) ، نمای ساختمان ، نصب لوستر و هالوژن و نور مخفی ، نورپردازی محوطه و حیاط  و ویترین ، نورپردازی شهری و اداری و تجاری و استخرها و…

 

نورپردازی چیست؟

ما با بهره گیری از نور پردازی در دکوراسیون خانه یا ساختمان می توانیم یک هویت و ریختار تازه به درون ساختمان  ، خانه یا مکان تجاری خود بدهیم . یک ساختمان با روشنایی ویژه می تواند جلوه ای به شدت متفاوت داشته باشد . در بیشتر زمان ها نورهای روشنایی که با لامپ های معمولی نقطه ای در آشپزخانه ، اتاق ، پذیرایی منزل و بخش های گوناگون فروشگاه ها ، مجتمع های تجاری ، هتل ها و … وجود دارد هم از نظر زیبایی شناختی و هم از نظر کمبود نور مورد پسند نیست و نیاز است که به شیوه های گوناگون اقدام به تغییر در رنگ و میزان نورها نماییم .

 

بیشتر بخوانید : خدماتی که الو برق ارائه می دهد

 

 

نورپردازی

 

 

 

انواع نورپردازی :

1 ) نورپردازی مدرن : داشتن ایده های جدید برای نور پردازی داخلی اتاق ، پذیرایی ، آشپزخانه و فیلتر و…می تواند خانه شما را متفاوت تر و پرانرژی تر نماید.

 

نورپردازی مدرن

 

باید توجه کنید که دکوراسیون و نورپردازی پذیرایی خانه شما ، ویترین داخلی منزل شماست و می تواند مکان مناسبی برای سرمایه گذاری وقت و خلاقیت باشد. به ویژه آنکه امروزه در بیشتر واحدهای مسکونی شاهد ادقام اتاق پذیرایی و نشیمن هستیم.

روش های متفاوتی برای ایجاد نورپردازی ایده آل در مکان های مختلف وجود دارد. در اتاق پذیرایی، لوسترها و نورهای مخفی در سقف و دیوارها نقش مهمی در نورپردازی ایفا می کنند.

 

2 ) نورپردازی مخلوط : در نورپردازی مخلوط از ترکیب رنگها ، بخصوص آفتابی و مهتابی استفاده میشود که با مخلوط این رنگها جلوه سایه و روشن بسیار زیبایی در سقف اتاق یا پذیرایی شما میدهد.

 

 

نورپردازی مخلوط

 

بیشتر بخوانید :

انواع نور پردازی سقف پذیرایی

نور در معماری داخلی

 

3 ) نورپردازی مخفی : در نور پردازی مخفی سازه ها قبلا اجرا شده و چراغها و یا شلنگهای نوری در این سازه ها قرار میگیرد و فقط نور آنها قابل دیدن است .

 

نورپردازی مخفی

 

 

4 ) نورپردازی نما و محوطه : در نور پردازی نما و محوطه , از نورهای آفتابی بیشتر استفاده می شود . ولی رنگ های  زرد,ابی,قرمز و یا ترکیبی از این رنگها کاربرد زیادی دارند .

 

نورپردازی نما

 

 

5 ) نورپردازی ویترین : این نوع نورپردازی مناسب مغازه ها و فروشگاه ها می باشد.

 

نورپردازی ویترین

 

6 ) نور پردازی شهری :

 

 

نورپردازی شهری

 

 

اصول نورپردازی :

در طراحی داخلی ، نورپردازی اصل بسیار مهمی است. نورپردازی ، سبب بهتر دیده شدن کار خواهد شد و زیبایی طراحی را دو چندان می کند . استفاده از نورهای مخفی ، در طراحی داخلی آپارتمان‌ها امروزه بسیار رایج است. ‌در یک خانه، تمام فضاها مهم هستند و نمی‌توان گفت اتاق خواب ارزش کمتری دارد یا طراحی سرویس بهداشتی مهم نیست . بلکه ممکن است در نظر هر فردی، یک فضا از اهیمت ویژه برخوردار باشد و فضاهای دیگر از اهیمت کمتر . بنابراین طراح ، باید در هر طراحی ، بهترین عملکرد خود را پیاده سازی نماید . اتاق نشیمن، محل غذاخوری، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و … همگی در نظر یک طراح باید اهمیت داشته باشند.‌

‌در طراحی داخلی‌ آپارتمان‌‌، استفاده از نور در سقف و دیوار، بسیار چشمگیر است. در فضای نشمین،‌ استفاده از لامپ با شکل هندسی در سقف و استفاده از نورهای مخفی پشت تلوبزیون باعث ایجاد تفاوت با سایر فضاها می شود . نورپردازی علاوه بر اینکه سبب روشنایی فضا می‌شود و آن را از تاریکی خارج می‌کند، از عناصر مهم دکوراسیونی است که می‌تواند آرامش و راحتی را برای فضا به همراه داشته باشد.

 

 

 

گروه فنی مهندسی الو برق پیمانکار تاسیسات برقی در تبریز و شمالغرب کشور در خدمت هموطنان عزیز می باشد .